Christopher Paolini begon op zijn vijftiende aan Eragon, dat hij in 2003 in eigen beheer publiceerde. Het werd een wereldwijd succes en er volgden nog drie boeken en een verhalenbundel in de wereld van Alagaesia. Daarnaast begon hij met een nieuwe sciencefictionwereld, waar Slapen in een zee van sterren het eerste boek van is.
In december kwam Christopher Paolini naar Nederland om zijn nieuwste boek, Murtagh, te promoten. Hiermee keert Paolini weer terug in de wereld van Alagaesia en vertelt hij het verhaal van het populaire personage Murtagh en zijn draak Thoorn.
Recensies
- Eragon
- Eragon Illustrated Edition
- Erfenis
- De drietand, de heks en de draak
- Slapen in een zee van sterren
- Murtagh
Overige artikelen
- Interview met Christopher Paolini over Murtagh
- Reis door fantasywerelden: Alagaësia
- Interview met Christopher Paolini over De drietand, de heks en de draak
- Favoriete naslagwerken bij fantasywerelden
- Reis door fantasywerelden: Dwergenvestingen
- Onze Gids naar Drakenboeken
- De Zoektocht naar het Drakenei
Meer overzichtsartikelen
J.R.R. Tolkien – Raymond E. Feist – Kim ten Tusscher – Robin Hobb – Adrian Stone – Terry Brooks




Heerlijke boeken om te lezen en nu ook aangevuld met Murtagh. Nu begrijpt men ook meer van Murtagh en zijn draak Thorn. Beide zijn ze vernield en hebben veel meegemaakt. Deze serie kan ik warm aanbevelen.