De animatiefilms van How to Train Your Dragon, gebaseerd op de kinderboeken van Cressida Cowell, waren een immens succes en ook ik ben altijd groot fan geweest van deze films en series. Toen mij ter ore kwam dat er na 15 jaar een live action remake van de originele animatiefilm zou worden gemaakt, was ik dan ook best sceptisch. Ik heb immers al aardig wat teleurstellende live action remakes van andere projecten gezien… De getoonde trailers bleken echter veelbelovend, waardoor ik vorige week met goede moed toch besloot naar de bioscoop te gaan.
Een waardige live action remake
En ik ben blij dat ik dat heb gedaan! Deze versie blijkt namelijk een ontzettend goede fantasyfilm te zijn. En dat heeft wat mij betreft veel te maken met het feit dat de live action film bijna één op één de animatiefilm uit 2010 volgt. Veel scenes zijn letterlijk overgenomen en dragen dezelfde emotionele waarde als het origineel had.
Dat komt natuurlijk door de regisseur, Dean DeBlois. Hij was namelijk ook de regisseur van de originele drie animatiefilms. Hierdoor heeft hij alle kennis van de films en diens thema’s. Er zijn wel wat extra momenten toegevoegd en sommige personages hebben extra dialogen. Maar de film is voornamelijk verankerd in dezelfde kern die de animatiefilm uit 2010 had. Scènes, dialogen en stukken decor zijn direct uit de animatiefilm genomen en naar live action vertaald.
De personages zijn wel wat vrijer ingevuld, maar dit waren vooral cosmetische variaties. Zo was een grote schare mensen het niet eens waren met de casting van de rol van Astrid. In de originele animatiefilm is Astrid een blonde viking. In deze live action is ze een brunette. Ik kan iedereen die zijn of haar twijfels hadden echter gerust stellen, want de acteurs hebben extreem hun best gedaan om hun animatietegenhanger qua karakter volledig over te nemen. Zo voelt het meteen vertrouwd als je naar een Hiccup, Astrid of Fishlegs zit te kijken. Een prachtig detail is dat de rol van Stoick the Vast gespeeld door Gerard Butler, waar hij in de animatiefilms de stem vertolkte. Dit zorgt voor de oude fans een gevoel van herkenning.
De film is herkenbaar voor oude fans en biedt een nieuw platform voor nieuwe kijkers. Het is echt een fris jasje voor de animatiefilm uit 2010.
De beleving wordt overigens compleet gemaakt door de muziek van John Powell, die ook de muziek verzorgde bij de originele drie animatiefilms. Als laatste wil ik ook graag de draken benoemen. Deze zijn zo ontzettend mooi gemaakt. Ze zien er echt uit als animatie draken die tot leven zijn gekomen. Het team dat dit voor elkaar heeft gekregen, heeft echt ontzettend goed werk gedaan.
Conclusie
Door de respectvolle benadering ten opzichte van de originele film kan ik denk ik wel met veiligheid zeggen dat dit de beste live action verfilming is van een animatiefilm is die ikm tot nu toe heb gezien. Vaak missen de live action remakes vaak iets en slaan ze compleet de plank mis omdat ze de oude film willen herschrijven. Hier is dit niet het geval. Ken je de oude How to Train Your Dragon film? Dan is dat wat je nu ook krijgt, als live action.
Dit is wat veel fans wilden, en wat ook nieuwe fans zeker zal aanspreken! En er is direct al goed nieuws, want er is al bekend gemaakt dat deel 2 ook verfilmd gaat worden als een live action remake. Wederom met Dean DeBlois als regisseur. Dus wij fans zullen ongetwijfeld ook weer kunnen peuzelen bij het vervolg.



