Epische fantasyverhalen (of sciencefiction- en horrorverhalen) komen tot leven in boeken, die we hier op FantasyWereld met grote regelmaat recenseren. Maar er zijn meer manieren om de verhalen te beleven. Je kunt zelf een actieve rol in zo’n verhaal nemen bij het spelen van een van de vele Table Top Role Playing Games (TTRPG) die er zijn.
In dit overzichtsartikel verzamelen we alle artikelen die we hebben geschreven over verschillende soorten RPG’s, recensies van campagnes en interviews met makers.
Verschillende TTRPG’s
- Overzicht van verschillende TTRPG’s
- Rollenspellen uit de Lage Landen – De Nulmeting
- TTRPG Streams & Podcasts uit de Lage Landen – De Nulmeting
- Nederlandstalige campagnes van Dungeons & Dragons
- Een kleine geschiedenis van een groots rollenspel Queeste: Deel 1 | Deel 2
Interviews met RPG makers
In Nederland zijn er heel wat mensen bezig met het maken van mooie campagnes of zelfs geheel nieuwe spelsystemen. Hieronder enkele interviews met deze creatieve geesten.
- Interview met Gijs en Mieke van De Mammoet Codex
- Interview met oprichter Wonderschouw over Mausritter
- D&D in een kasteel met De levenslichten van Oud-Poelgeest
- Interview met Shiu & Nathan over de plannen van Game Master Worlds
- Thomas Goyvaerts over Day of Dungeons en Burcht & Betovering
- Frank Norbert Rieter over Queeste
- Tom Blok over Project Epos
- Rick Vechel over Avonturen Handboek & de Verhalenvlam
- Dutch20 over hun stichting en activiteiten
Uitleg
Tabletop Roleplaying Games zijn niet altijd even toegankelijk om ‘zomaar’ te beginnen en daar hebben wij op FantasyWereld een oplossing voor! Rick Vechel heeft een uitgebreide artikelreeks (DnDutch) over alle fijne kneepjes van Dungeons & Dragons en we hebben wat artikelen geschreven over wat je nodig hebt om te beginnen.
- DnDutch: Een uitlegreeks voor Dungeons & Dragons
- Dungeons & Dragons: Een introductie
- Verder met Dungeons & Dragons: benodigdheden en uitbreidingen
Besprekingen van sets en campaigns
Verschillende spelsystemen hebben boxsets samengesteld om nieuwe spelers op weg te helpen. We hebben er al heel wat geprobeerd en besproken. Ook speelden we enkele op zichzelf staande campagnes en uitbreidingen. Hieronder een lijstje.
- The One Ring RPG: Starter Set
- Pathfinder: 2nd edition Starter Set
- D&D: Essentials Kit
- D&D: Starter Set 1 – Mines of Phandelver
- D&D: Starter Set 2 – Dragons of Stormwreck
- D&D: Dreiging in Drenkdal
- D&D: De Vlammen van Herrijzenis
- D&D: Glorie van de Geuzen
- D&D: Het Vervloekte Dorp – De Prijs van Groenten
- D&D: De Schaduw over Wintertij
- D&D: Xanathar’s guide to everything
- D&D: Tomb of Annihilation – Introductie & De proefsessie