Met bijna 300 nieuwe artikelen, recensies, interviews en sfeerverslagen was er weer veel te beleven op FantasyWereld dit jaar. We keken de afgelopen dagen al even terug op onze favoriete TTRPG artikelen, maar de basis van onze site is toch echt wel de artikelen rondom boeken en auteurs. Zo plaatsten we in 2025 alleen al 145 boekrecensies! Daarom zetten we in dit artikel een aantal van onze favoriete artikelen uit dit jaar in de spotlights.
Themaweken
We organiseerden aan het begin van dit jaar twee hele toffe themaweken: rondom Romantasy en Grimdark. In de eerste recenseerden we heel wat romantasyboeken, maar hielden we vooral heel veel interviews, zoals met Rosemary Hart over hervertellingen en intriges, Inge de Vries over romantiek in haar verhalen, Marieke Frankema en Stéphanie de Geus over FantasyRomance, So Many Pages over het succes en Romantasy plannen en Femke van Splunter over de Romantasy Fair.
In de Grimdark week zochten we juist het duistere op van de fantasy en interviewden we Adrian Collins van het Grimdark magazine, schreven we een Gids naar Grimdark, keken we naar de beste Grimdark van 2025 en recenseerden we bijvoorbeeld The King Must Fall en Grimdark in de Polder.

FantasyWereld Readalong
Wat ik persoonlijk erg leuk vond waren de FW Readalongs, waarbij Richard en ik de eerste drie delen van het Klassieke Rad des Tijds van Robert Jordan die Richard lazen en bespraken. Mocht je onze besprekingen per 10 hoofdstukken eens terug willen lezen, hier vind je ze van Het Oog van de Wereld, De Grote Jacht en De Herrezen Draak. Deze samenleessessies zouden we komend jaar zomaar kunnen doorzetten, maar dan met andere klassiekers.

Schrijven
We zijn allemaal fantasyliefhebbers, maar we merken dat veel van onze bezoekers ook zelf schrijfaspiraties hebben. Daarom plaatsen we ook af en toe nieuwsberichten, ervaringen, tips of artikelen rondom het schrijven van fantasy. Zo hadden we dit jaar een mooie gastblog van Rolf Bakker over marketing van je boek, maar ook artikelen van Joe Abercrombie over bijvoorbeeld het gebruik van kaarten in je boek. Ook bleken de gastblogs van Kim ten Tusscher dit jaar ook heel erg populair. In 2026 gaan we ons daarom weer wat meer richten op schrijfartikelen!



