BoekenBoekachtergrondGastblog Pim Piepers - Interactief 'sciencefantasy'-project Dood in het Licht

Gastblog Pim Piepers – Interactief ‘sciencefantasy’-project Dood in het Licht

-

Vandaag doe ik in deze blog uit de doeken wat ik, Pim Piepers, precies van plan ben met mijn sciencefantasy roman: ‘Dood in het Licht – De Verzettelingen van Lokos’ en het daarbij behorende interactieve concept.

Intrigerende werelden

In mijn vroege jeugd las/speelde ik kies-je-eigen-avonturenboeken en dat was voor mij het begin van de liefde voor fantasy rollenspellen. Deze boeken waren licht verteerbaar en makkelijk opgezet, maar wel ingenieus gemaakt: de lezer mocht beslissen wat het hoofdpersonage ging doen. Dan kreeg je een keuze: “Deur opendoen? Lees verder op pagina x. Deur dichtlaten? Lees hier verder.” Totdat je bij één van de uitgekiende verhaallijnen uitkwam. Soms ging je dood, of je veranderde per ongeluk in een monster, en dan moest je opnieuw beginnen. Ja, net als een spel. Die boeken waren populair in een tijd dat Dungeons & Dragons de huiskamers bestormde, de eerste grotere commerciële roleplaying videogame het licht zag (Dragonstomper op de Atari) en franchises als Star Wars en Star Trek een miljoenenpubliek trokken voor zowel hun films als hun boeken, comics, spelfiguren en videogames. Die kies-je-eigen-avonturenboeken waren spirituele voorvaderen van moderne interactieve entertainment.

Ondertussen is dit concept niet weg te denken uit de moderne media. Denk aan Harry Potter en zijn spin-offs in alles wat je maar kan verzinnen, of het succes van de Lord of the Rings films wat eveneens zorgde voor een veelheid aan films, spellen en memorabilia. Streamingdiensten stoffen plotseling alle bekende fantasyboeken af om er moderne versies van te maken om te kijken of ze iets soortgelijks kunnen creëren. Veel van de boeken waarop al die nieuwe uitingen waren gebaseerd kregen daardoor ook een hele nieuwe generatie aan fans.

Nu, al deze ontwikkelingen maakten dat ik iets nieuws wilde maken wat deze elementen combineert. Omdat ik het idee van werken aan een fantasywereld met anderen één van de leukste dingen vind om te doen en we door het bovenstaande ook veel zogeheten fandom-wikis op hebben zien komen, leek het mij geweldig om iets met fandom te doen! Zo begon ik aan mijn project en mijn eerste boek daarin: Dood in het Licht – De Verzettelingen van Lokos.

Fandom wiki

Een groot deel van de kies-je-eigen-avonturenboeken had te maken met het ontdekken van de wereld (en van verzameldrift, een uitstekend onderwerp voor een andere blog, wat naar mijn mening onherroepelijk verbonden is met fantasy, sciencefiction en spellen). Het integreren van een compleet spelelement was te ingewikkeld om meteen uit te werken bij een eerste boek. Maar een eigen fandom-wiki, a.k.a. ‘Ontdek het magische land Geapa’, dat kan wel! Daaruit kunnen veel nieuwe dingen ontstaan. Ik heb het boek natuurlijk ook met dat idee geschreven. In het boek vind je alleen al de mogelijkheid om acht nieuwe boeken te schrijven, en van de serie Dood in het Licht is dit pas boek één.

Lokos.

Ter onderscheiding van het boek en het verdere concept, kan je zo’n fandom-wiki prima benutten op een website. Vandaar dat aan het einde van ieder hoofdstuk een QR-code zit. Zodat lezers nog verder het verhaal en de wereld in kunnen duiken op de website. Wanneer ze het echt leuk vinden, en ze hebben ook vrienden die het boek lezen, kan ik mij een levendige, organisch groeiende fantasy-wereld goed voorstellen! Want zij kunnen meewerken aan de wiki van Dood in het Licht! En? Al zin om meer te lezen?

Ondanks dat ik niet een heel spel bij het of in het boek heb verwerkt, is er wel een kaartspel in ontwikkeling. Want iedereen die één boek koopt, krijgt ook één van de vijf Dood-in-het-Licht-Heldenkaarten erbij. Op die Heldenkaarten vindt men ook een QR-code. Deze QR-code gaat naar de webpagina, van de fandom-wiki op DoodinhetLicht.online, zodat lezers meer kunnen lezen over het karakter in kwestie! Zo kunnen we alle andere karakters die nog volgen, maar ook locaties, artefacten, boeken, documenten, uitrusting en ander magisch spul tot in de puntjes uitwerken!

De Dood-in-het-Licht-Heldenkaarten.

En misschien kunnen we het dan wel zover uitwerken, dat op een bepaald moment er wél een keuze wordt gevraagd van de lezers. Bijvoorbeeld een poll over welke weg we eventueel zouden moeten gaan met een bepaald personage! De mogelijkheden zijn eindeloos!

Crowdfunding

Onder al dat ideeën-gedruis moet er natuurlijk wel een fantastisch boek, een grandioos avontuur aan ten grondslag liggen. Anders is het maar geblaat in de ruimte. Dat boek wordt De Verzettelingen van Lokos, een tjokvol avonturenboek met daarin de bizarre en kleurrijke avonturen van poortwachter Modi Xunval en zijn vrienden die eropuit gestuurd worden om de gewiekste gedaante te vinden, terwijl aan de andere kant van het land in de grote metropool Tridecapolis het schimmige Syndicaat werken aan hun duistere plannen.

Om het project te laten ontvlammen is er om te beginnen een crowdfundingcampagne op Voordekunst. Hier vertel ik je meer over het project en de mogelijkheden om bij te dragen. Ik nodig je graag uit om daar een kijkje te nemen!

2 REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy