BoekenBoekrecensiesGriezelen voor de jeugd met Een stad vol Geesten van V.E. Schwab

Griezelen voor de jeugd met Een stad vol Geesten van V.E. Schwab

-

Cassidy Blake kan geesten zien. Haar beste vriend Jacob is er zelfs eentje. Ironisch genoeg hebben haar ouders deze gave niet, hoewel ze bekendstaan als De Inspookteurs, een amateuristisch duo spokenjagers. Haar vader heeft een passie voor geschiedenis en haar moeder heeft een grote voorliefde voor het bovennatuurlijke, en samen brengen ze boeken uit. Er staat nu echter iets bijzonders te gebeuren, want haar ouders krijgen een eigen televisieshow en daarvoor zullen ze samen met Cassidy en de kat Grim de zomer in Edinburgh doorbrengen. Natuurlijk gaat Jacob ook mee.

De oude stad is vergeven van de spoken en dat is nogal overweldigend voor Cassidy, vooral omdat ze niet allemaal even aardig zijn. Eenmaal daar ontmoet ze Lara, een meisje dat ook geesten kan zien, en zo leert ze dat ze haar gave voor een goed doel in kan zetten: de achtergebleven geesten doorsturen naar het hiernamaals. Natuurlijk ligt er ook gevaar op de loer, en wel in de vorm van de Rode Raaf: een bijzondere geest met hele duistere bedoelingen. Cassidy zal het tegen haar op moeten nemen zonder zelf het volgende slachtoffer te worden.

Een nieuwe kant van V.E. Schwab

V.E. Schwab ken ik zelf voornamelijk van de Schemering-serie. Eerder recenseerde ik de eerste drie delen op deze site (en ik ben helemaal blij dat er dit najaar ook een deel vier verschijnt!). Zo ken ik haar vooral als een serieuze schrijfster die prachtige werelden kan bouwen en heerlijk spannend kan schrijven. Eerder concludeerde ik wel bij elk deel dat ze naar mijn mening altijd even op gang moet komen voor het verhaal echt pakkend wordt. Bij Stad vol geesten was dat heel anders. Het is meteen vanaf het begin al erg duidelijk dat Schwab hier voor een andere, jongere doelgroep schrijft. De schrijfstijl is een stuk simpeler en toegankelijker en aan de opmaak van het boek kan je al zien dat dit verhaal juist voor de wat jongere lezers geschikt is. Zelf deed het me ook allemaal een beetje aan Emily the Strange denken, vooral met dit kleurenpalet.

Voor de jongere lezers kan dit boek nog best spannend zijn, maar voor de wat volwassenere en ervarenere lezers wordt het nergens echt eng. Ik heb het idee dat dit eerste deel vooral de personages moet introduceren, want ook nergens gaan we echt de diepte in wat betreft de geestenwereld en wat er bijvoorbeeld met Jacob gebeurd is waardoor hij nu een geest is. Wel leest het boek erg lekker weg. Ik heb geen enkel moment het idee gehad dat Schwab weer wat opstartproblemen had. Sterker nog, ik vloog direct vanaf het begin door het boek heen.

Danny Phantom, maar dan anders

Het is een leuke overeenkomst: spokenjagers als ouders en dan zelf meer affiniteit met geesten hebben dan zij. Het deed me meteen denken aan de tekenfilmserie Danny Phantom. Cassidy is echter zelf geen spook, maar veel had dat niet gescheeld. Dat zij geesten kan zien komt namelijk doordat ze een bijnadoodervaring heeft gehad. Daarnaast heeft Cassidy ook de kracht om achter de sluier te glippen en in het geestenrijk te komen. V.E. Schwab pakt zoals eerder gezegd hier niet de kans om ons te vertellen hoe dat allemaal zit, maar daar komt ze vast nog wel op terug in een volgend deel. In het Engels is deze serie namelijk al helemaal verschenen en zo weten we dat er nog twee delen voor ons in het verschiet liggen.

En wat is hij mooi, hè, deze limited edition. Alleen daarom al moet je het boek eigenlijk wel in huis halen. Het is een leuke, schattige aanvulling op de andere boeken die Schwab al eerder heeft uitgebracht en ik vind het altijd erg leuk als auteurs laten zien dat ze meerdere dingen goed kunnen. Als iemand die echter graag uitdagende boeken leest, denk ik dat ik niet tot de doelgroep behoor die Schwab voor Stad vol geesten in gedachten had. Ik miste diepgang en voor mij had echt nog wel een stuk spannender en enger gemogen. Desondanks heb ik me heel goed vermaakt met dit boek.

Conclusie

Als je toevallig op zoek bent naar een lekker simpel verhaal om gezellig bij te griezelen zonder dat het écht eng wordt, heb je aan Stad vol geesten zeker een goede. En aangezien het nu al september is, betekent dat automatisch ook dat Halloween al praktisch voor de deur staat. De mooie limited edition is het kopen zeker waard en het verhaal zelf leest ook nog eens lekker vlot weg. Met twee delen die nog uit moeten komen kan je in ieder geval uitkijken naar nog meer griezelplezier. Hou er wel rekening mee dat Stad vol geesten vooral geschikt is voor de jongere lezer en dat je dit boek daarom niet kan vergelijken met bijvoorbeeld de Schemering­-serie. Hoe dan ook hebben we hier te maken met een mooie aanvulling voor je boekenkast, ook al zou dat alleen zijn omdat het zo’n leuke limited edition is.

Cassidy Blake 1 - Stad vol geesten Boek omslag Cassidy Blake 1 - Stad vol geesten
Cassidy Blake
V.E. Schwab
9789022599501
Boekerij
juli 2023
Hardcover Luxe Editie
272 pagina's
Sandra van de Ven

CONCLUSIE

Eindwaardering:

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Alexandra Kist
Alexandra Kist
Alexandra heeft door het lezen van fantasyboeken ontelbare levens geleid. Zo heeft ze samen met Harry, Ron en Hermelien boterbier gedronken in De Drie Bezemstelen en volgde ze Katniss Everdeen op de voet door arena's vol moordenaars. Ze heeft niet alleen een zwak voor fantasy, maar ook een grote liefde voor sciencefiction en klassieke horrorverhalen.

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy

Cassidy Blake kan geesten zien. Haar beste vriend Jacob is er zelfs eentje. Ironisch genoeg hebben haar ouders deze gave niet, hoewel ze bekendstaan als De Inspookteurs, een amateuristisch duo spokenjagers. Haar vader heeft een passie voor geschiedenis en haar moeder heeft een grote...Griezelen voor de jeugd met Een stad vol Geesten van V.E. Schwab