FilmsFilmrecensiesActie met een twist in Witcher animatiefilm Sirens of the Deep

Actie met een twist in Witcher animatiefilm Sirens of the Deep

-

Met het aankopen van het bronmateriaal van de Poolse auteur Andrzej Sapkowski over de witcher Geralt van Rivia heeft streamingkanaal Netflix een schier onuitputtelijke bron van verhalen gekregen. Niet alleen kunnen ze de verhaallijn van de boeken zo goed en kwaad als het gaat in een live-action serie gieten (The Witcher seizoen 4 komt als het goed is nog dit jaar!), ook hebben ze de mogelijkheid wat ‘witte vlekken’ zelf in te vullen met spin-off.s

Zo verscheen eerder al een prequel miniserie genaamd Blood Origins, en een animatiefilm over Geralts witcher mentor Vesemir genaamd Nightmare of the Wolf. Deze maand kwam daar nog een tweede animatiefilm bij, gebaseerd op het korte verhaal Een klein offer, dat in Het Zwaard der Voorzienigheid te lezen valt. De stemmen van de personages worden grotendeels ingesproken door de originele tv-serie cast, zoals Jaskier en Yennefer. Geralt wordt echter niet ingesproken door Henry Caville, omdat die inmiddels is afgezwaaid. Er werd echter een waardige vervanger gevonden, want niemand anders dan de stemacteur van de Witcher videospellen, Doug Cockle, spreekt de stem in van het hoofdpersonage.

Lees ook ons interview met Andrzej Sapkowski

Verhaal

Dit verhaal speelt zich af in Bremervoord, waar Geralt wordt ingehuurd door de lokale vorst om eeuwenoude vijandigheden met de zeemeerminnen op te lossen. De witcher en zijn vriend, de bard Jaskier, komen erachter dat er veel meer speelt dan men denkt en moet alles op alles zetten om een confrontatie tussen beide rassen te voorkomen.

Het verhaal van de animatiefilm is zoals gezegd gebaseerd op het korte verhaal Een klein offer. Heel wat elementen van het verhaal zitten er ook wel degelijk in, maar toch wordt er gekozen voor twee heel belangrijke wijzigingen. Zo draait in het korte verhaal het voornamelijk om Geralt en zijn interacties met Essi, een jonge bard(in?) die hem heel wat inzichten geeft in wat het is om mens te zijn en lief te hebben. Het gedoe met het zeevolk is daarin meer een mogelijkheid dit te ontdekken. En in het korte verhaal is de koning verliefd op een zeemeermin, waar het in deze animatiefilm de zoon van de koning is. Ook is er veel meer achtergrond en uitweiding bij/over het zeevolk. Beide wijzigingen maken het tot een heel ander verhaal. De eerste vind ik jammer, want het verliest zo de impact op de ontwikkeling van Geralt. De tweede is wel leuk gevonden en geeft meer mysterie en een spannendere twist op het einde.

Animatie

Net als bij de animatiefilm Nightmare of the Wolf kon ik de stijl van deze animatiefilm zeer waarderen. Het past heel goed in de grimmige wereld van monsters waarin de witcher zich begeeft. Voor de film is ook veel meer actie dan dat je lees in het korte verhaal (ze moesten er nou eenmaal twee uur voor uitrekken), maar dat brengen ze dan ook wel op een spectaculaire manier. De kwaliteiten van Geralt als vechtmachine komen hiermee goed tot hun recht, begeleidt door epische muziek.

De cast van stemmen brengt het geheel ook naar een hoger niveau. Je herkent de stemmen van personages als Yennefer en Jaskier uit de reguliere serie, en als speler van het Witcher 3 videospel kreeg ik ook een heel fijn gevoel bij de stem van Geralt. Het enige minpuntje was de stem van Essi. De stemacteur die haar insprak probeerde een heel plat Engels accent na te doen dat ten eerste niet paste in de setting (geen enkel personage uit dat stadje praatte zo) en bovendien ook nog regelmatig veranderde. Daar moest ik me echt af en toe een beetje voor afsluiten om me er niet aan te irriteren.

Conclusie

Voor fans van de wereld van The Witcher is deze animatiefilm er eentje die je toch zeker een keer gekeken moet hebben. Verwacht geen één op één getrouwe vertaling van het korte verhaal, maar wel een mooi weergegeven animatiefilm met een sterke cast aan stemacteurs (minus 1), heel veel toffe actie, echte Witcher twists en heerlijke muziek.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Davey Cobben
Davey Cobben
Davey is de fantasywereld ingetrokken door grootheden als Terry Brooks, Raymond E. Feist en Robert Jordan. In de loop van de jaren verslond hij vele fantasyboeken, maar de epische fantasy blijft toch altijd een bijzondere plek in zijn hart hebben.

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy