BoekenBoekachtergrondTerugblik: Toffe boekartikelen in 2023

Terugblik: Toffe boekartikelen in 2023

-

Met het einde van het jaar in zicht proberen we altijd even terug te kijken naar de artikelen die we het afgelopen jaar hebben geplaatst en daar een paar bijzondere van uit te lichten. Ook dit jaar hebben we (al zeg ik het zelf) weer heel veel leuke content gemaakt, met rond de 250 recensies, sfeerverslagen, interviews, achtergrondartikelen en nieuwsberichten. Hieronder wat artikelen over/rond fantasy en sciencefictionboeken van afgelopen jaar op een rijtje die ik zelf zeer de moeite waard vond:

Interviews en Gastblogs

Een van de dingen die ik zelf ontzettend interessant vind is het interviewen van vertalers van de fantasyklassiekers, omdat ze altijd bijzondere verhalen te vertellen hebben. Dat was ook niet anders in het geval van Richard Heufkens, vertaler van o.a. Feist, Goodkind en Beaulieu. We interviewden hem over hoe hij betrokken raakte bij het vertalen van fantasy, hoe hij werkt en wat hij ervan vind dat men tegenwoordig steeds meer Engels leest.

Wat ik ook leuk vind is het lezen van gastblogs van auteurs die iets vertellen over hun project, of hoe ze te werk gaan. Zo hadden we een gastbog van Pim Pieper over zijn interactieve sciencefantasy project en schreef Kim ten Tusscher maar liefst vijf gastblogs over enkele onderwerpen die zij bij het schrijven belangrijk vindt.

Reizen door FantasyWerelden en lijstjes

Ook dit jaar gingen we weer een aantal keer op reis door een fantasywereld. Zo nam Robin Rozendal ons mee naar haar wereld van Erimaer en liet Matthijs ons de wereld van Midden-Aarde zien met zijn reizen naar De Gouw en Númenor.

En we hadden heel wat leuke lijstjes artikelen, naast de maandelijkse ‘Wat verschijnt er volgende maand’, die je overigens allemaal hier kunt teruglezen. Natascha maakte bijvoorbeeld lijstjes van Monsterlijke boekenseries, Ruimteboeken voor kinderen, Dystopische boeken en winterse fantasyboeken. Alexandra hield de luxe edities in de gaten en bracht daar telkens verslag vanuit. Zo kunnen we komend voorjaar uitkijken naar deze luxe edities.

Overzichtspagina’s en SF-reeksen van weleer

Iets wat we dit jaar zijn gaan doen, en zeker zullen voortzetten in 2024, is het maken van overzichtspagina’s per auteur. We schrijven zoveel recensies en artikelen dat het niet makkelijk is alles terug te vinden. Daar verzamelen we al onze artikelen over een auteur en zijn/haar werk op speciale overzichtspagina’s. We hebben ze nu al gemaakt van J.R.R. Tolkien, Raymond E. Feist, Christopher Paolini, Kim ten Tusscher en Adrian Stone.

We hadden ook enkele artikelen die terugblikten op de oude uitgevers van weleer met het idee om te zien hoe ons genre zich nou ontwikkelt heeft. Het is een projectje dat even stil lag, maar ook in het volgende jaar weer opgepakt wordt. Tot nu toe schreven we stukjes over de uitgaves van Born SF en Born Nova, Ridderhof SF, Gradivus SF & Scala SF en Elmar SF.

Ook blijven we gewoon doorgaan met onze polls, zodat we meer te weten komen over wat jullie leuk vinden om over te lezen. Daarover gesproken: we horen graag hieronder wat jullie interessant vonden en vinden om te lezen op FantasyWereld!

2 REACTIES

  1. Jullie ook bedankt voor de mooie interviews, recensies, boekbeschrijvingen en introducties van nieuwe boeken. Ik kijk er weer naar uit in het nieuwe jaar. Nogmaals bedankt.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Davey Cobben
Davey Cobben
Davey is de fantasywereld ingetrokken door grootheden als Terry Brooks, Raymond E. Feist en Robert Jordan. In de loop van de jaren verslond hij vele fantasyboeken, maar de epische fantasy blijft toch altijd een bijzondere plek in zijn hart hebben.

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy