BoekenBoekrecensiesRecensie De Weg naar het Onbekende - Vlot reisavontuur van J. Pangrazio

Recensie De Weg naar het Onbekende – Vlot reisavontuur van J. Pangrazio

-

Wie snakt naar een avontuurlijke tocht door een magische wereld zit goed met De weg naar het onbekende. Een ontspannend fantasyverhaal over een jonge elf die op zoek gaat naar haar ouders in een wereld waar de elfen verdwenen lijken. Zal de magische stad van de elfen echt nog bestaan? Of zijn Emervia’s ouders verslagen door de duistere heerser?

“Emervia nam haar zwaard weer in de aanslag, klaar voor een nieuwe aanval. Nu ook zij bloedde, kon hij haar nóg makkelijker vinden.”

Blz. 96

Joke Pangrazio trakteert de lezer op een vlot geschreven fantasy verhaal over een jonge elf die op zoek gaat naar haar ouders. De wereld om haar heen is verscheurd door oorlog. De machtsbeluste Heresan heeft meerdere volkeren overwonnen en het is hem zelfs – naar horen zeggen –  gelukt om de elfen uit te roeien. De enige elfen die nog leven zouden bij hem in dienst zijn. Een moeilijke opgave dus voor Emervia om op reis te gaan door een land waar de mensen met wantrouwen naar haar puntige oren opkijken. Of niet? Want de jonge elf lijkt al gauw bondsgenoten te winnen in de strijd tegen de wrede Heresan.

Debuutroman

Joke schrijft hiermee een verhaal dat aanvoelt alsof het heroïsche proporties heeft. Toch telt het slechts 380 pagina’s en leest het vlot weg. De belevenissen van Emervia worden af en toe afgewisseld met fragmenten uit het verleden en briefwisselingen. Hiermee combineert Joke verschillende schrijfstijlen en laat ze geleidelijk meer over het verleden van deze fantasiewereld los, zonder dat de lezer uit de flow raakt. De heldin zelf kan goed overweg met zwaarden, pijl en boog en verschillende overlevingstechnieken, dus verwacht ook actie in dit fantasievolle avontuur.

De weg naar het Onbekende is niet alleen haar debuut, maar ook het eerste deel van de reeks De Strijders van Cathaichte. De zoektocht van Emervia naar haar ouders staat centraal in dit spannende fantasie verhaal met een vleugje romantiek, een lepeltje vriendschap en een goede teug magie. Het is daarmee een vlot geschreven reisavontuur waarbij de lezer met nieuwe plekken, landen, gewoonten en rassen kennis maakt. Het is de schrijfster gelukt de wereldopbouw zo soepel te brengen dat je als lezer al vrij vlot een beeld hebt van de omgevingen en de wezens die daar wonen, zonder dat ze pagina’s hoeft te vullen om dit beeld te schetsen.

Uitvoering

Dit is wederom een keurig verzorgde paperback uitgave van Uitgeverij Zilverbron, met voorin een wereldkaart waardoor je de reis van Emervia makkelijker kan volgen. Speels wisselen lettertypen elkaar af, maar altijd passend bij de tekst. Zo zijn gebeurtenissen uit het verleden in een kleiner en cursief lettertype, en zijn de handgeschreven brieven in een bijpassende stijl weergegeven. Hoe verder het verhaal gaat, hoe meer bondsgenoten er met Emervia mee gaan reizen. Het verhaal wordt vervolgens ook uit hun oogpunt verteld, maar de wisselingen zijn soepel en het verhaal blijft vloeiend doorgaan.

Voor wie op zoek is naar een reis door een magische wereld vol elfen en andere wonderlijke rassen is dit boek heerlijk weglezen. In andere recensies ben ik dit ook al tegen gekomen, maar het is echt zo: dit boek heeft een sterk episch fantasygevoel gevoel, maar dan vanuit een vrouwelijke hoofdrolspeler en in ontspannende vlotte taal. En al is het een eerste deel uit een reeks, het boek voelt als een goed afgerond verhaal, dus ook voor diegene die een losstaand verhaal zoeken in plaats van een reeks willen lezen zal dit verhaal interessant kunnen zijn om op te pakken.

De Weg naar het Onbekende Boek omslag De Weg naar het Onbekende
De Strijders van Cathaichte
J. Pangrazio
9789463084789
Zilverbron
April 2023
Paperback
380

CONCLUSIE

Eindwaardering:

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Vanne
Vannehttp://www.vanne.nl/
Vanne is recensent, cosplayer, fervent D&Der en geocacher. Ze heeft met haar kostuums 6 prijzen in de wacht gesleept, model gestaan voor striptekenaars, geld ingezameld voor goede doelen en gejureerd. Ze is de officiële Elsje (van de stripverhalen door Gerben Valkema en Eric Hercules). Ze spaart boeken geïnspireerd door de werken van Jane Austen. Verder probeert ze al jaren af te kicken van de cosplay, maar is inmiddels een cosplay mama.

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy

Wie snakt naar een avontuurlijke tocht door een magische wereld zit goed met De weg naar het onbekende. Een ontspannend fantasyverhaal over een jonge elf die op zoek gaat naar haar ouders in een wereld waar de elfen verdwenen lijken. Zal de magische stad...Recensie De Weg naar het Onbekende - Vlot reisavontuur van J. Pangrazio