BoekenBoekrecensiesHelden, Eenhoorns en Elementenmagie in Skandar en de Eerste Ruiter van A.F....

Helden, Eenhoorns en Elementenmagie in Skandar en de Eerste Ruiter van A.F. Steadman

-

Skandar volgt een opleiding om eenhoornruiter te worden. Maar dan komt er een voorspelling en keert zijn klas zich tegen hem. Kan hij het eiland van zijn school, en waar alle eenhoorns wonen, redden?

De Wraak van het Eiland

Skandar en de Eerste Ruiter is een fantasyverhaal voor de jeugd van de hand van A.F. Steadman en het tweede deel in de reeks over eenhoorns, vriendschap, dromen, en het strijden tegen kwaad. De jonge eenhoornruiters in opleiding moeten alles nog leren, inclusief vechten met hun eigen elementenmagie. Dat Skandar een zeldzaam element beheerst, is dan ook de reden dat de mensen om hem heen hem niet meer vertrouwen.

Met het geestelement is Skandar de eerste leerling in tien jaar die tot geestvechter zal worden opgeleid. Wanneer er dan ook een voorspelling komt waarin gerept wordt over ‘de geest heeft een duistere vriend’, wordt het wantrouwen tegenover Skandar alleen maar erger. Want alleen iemand met het geestelement kan de onsterfelijke wilde eenhoorns op het eiland doden. En er sterven er steeds meer…

Een Jongen Met Zijn Eenhoorn

Wie denkt aan de regenboog unicorns die we veelal in moderne popcultuur tegenkomen, zit er in dit boek ver naast. Deze eenhoorns zijn een stuk pittiger, ruiger en gevaarlijker. Daarmee is Skandar en de Eerste Ruiter een pakkend jeugdverhaal vol fantasie, actie en avontuur. Maar ook vriendschap, jaloezie en familie spelen een rol. Zo heeft de zus van Skandar, Kenna Smith, het er erg moeilijk mee dat haar broer wél op het eiland beland is en zij niet, ondanks haar dromen over een eigen eenhoorn.

Er zitten wat voorspelbare wendingen in, maar dat is niet erg voor dit type verhaal. Auteur Steadman weet alles levendig te beschrijven en laat de lezer meeleven met Skandar die zich steeds meer in het nauw gedreven voelt. En dat terwijl hij juist de eenhoorns en zijn vrienden wil helpen. Wanneer dan ook nog het eiland zelf in gevaar komt kan hij niet anders dan actie ondernemen en vechten tegen natuurrampen en geesten.

Het verhaal wordt uitgegeven als een prachtige hardcover editie met gouden details op de cover. Voorin treffen we een landkaart van ‘het Eiland’, en een korte proloog waarin kort de gebeurtenissen van het eerste boek worden uitgelegd. Het is een goed verzorgde editie met keurige vertaling door Maria Postema.

Het boek volgt op Skandar en de Eenhoorndief en is het tweede deel uit een reeks. Ook zonder deel één gelezen te hebben is het verhaal wel te volgen, maar natuurlijk is het fijner om alles in volgorde te lezen. Alles is beschreven vanuit de ogen van Skandar en zijn zus Kenna. Het is daarmee een avonturenverhaal dat prima aansluit bij de beleveniswereld voor kinderen vanaf zo’n negen jaar.

Voor liefhebbers van bijvoorbeeld Percy Jackson is dit een leuke reeks, vol magische elementen. En er is meer in aantocht, maar daarvoor nog even geduld. Deel drie staat pas voor volgend jaar mei gepland.

Skandar en de eerste Ruiter Boek omslag Skandar en de eerste Ruiter
Skandar
A.F.Steadman
9789045126630
Querido
2023
Hardcover
456
Maria Postema

CONCLUSIE

Eindwaardering:

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Vanne
Vannehttp://www.vanne.nl/
Vanne is recensent, cosplayer, fervent D&Der en geocacher. Ze heeft met haar kostuums 6 prijzen in de wacht gesleept, model gestaan voor striptekenaars, geld ingezameld voor goede doelen en gejureerd. Ze is de officiële Elsje (van de stripverhalen door Gerben Valkema en Eric Hercules). Ze spaart boeken geïnspireerd door de werken van Jane Austen. Verder probeert ze al jaren af te kicken van de cosplay, maar is inmiddels een cosplay mama.

Gerelateerde artikelen

BoekenBoeken

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de FantasyWereld nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze winacties

Recente reacties

CozyFantasy.nl

Interviews, artikelen, recensies en winacties rondom cozy fantasy

Skandar volgt een opleiding om eenhoornruiter te worden. Maar dan komt er een voorspelling en keert zijn klas zich tegen hem. Kan hij het eiland van zijn school, en waar alle eenhoorns wonen, redden? De Wraak van het Eiland Skandar en de Eerste Ruiter is een...Helden, Eenhoorns en Elementenmagie in Skandar en de Eerste Ruiter van A.F. Steadman